LD025A4R7BAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4.7PF 50V .1PF
product image
LD025A4R7BAB2A Picture
SeekIC No. : 00901366 Detail
LD025A4R7BAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4.7PF 50V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A4R7BAB2A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 0402
Case Code - mm : 1005
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 4.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A4R7BAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C