LD025A6R8DAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 6.8PF 50V .5PF
product image
LD025A6R8DAB2A Picture
SeekIC No. : 00909364 Detail
LD025A6R8DAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 6.8PF 50V .5PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A6R8DAB2A
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Capacitance : 6.8 pF
Tolerance : 0.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A6R8DAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C