LD025C331KAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 50V 10%
product image
LD025C331KAB2A Picture
SeekIC No. : 00906961 Detail
LD025C331KAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 50V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025C331KAB2A
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Capacitance : 330 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025C331KAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientX7R
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C