LD025C681JAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 680PF 50V 5%
product image
LD025C681JAB2A Picture
SeekIC No. : 00900254 Detail
LD025C681JAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 680PF 50V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025C681JAB2A
Quick Details
Capacitance : 680 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Capacitance : 680 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025C681JAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance680pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientX7R
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C