LDP100-240-00
IC LED DRIVER CV 100W UL 4A
product image
LDP100-240-00 Picture
SeekIC No. : 003817086 Detail
LDP100-240-00: IC LED DRIVER CV 100W UL 4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LDP100-240-00
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LDP100 Manufacturer: Digi-Key/Cree
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 4.5 V Type: Constant Current, Voltage
Topology: AC DC Converter Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 264VAC
Voltage - Output: 22.8 ~ 25.2 V Current - Output (Max): 4A
Power (Watts): 96W Voltage - Isolation: -
Dimming: - Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C Efficiency: 86%
Termination Style: Wire Leads
Description
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: -
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Voltage - Input (Max): 264VAC
Dimming: -
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Features: OCP, OVP, SCP
Efficiency: 86%
Type: Constant Current, Voltage
Current - Output (Max): 4A
Manufacturer: Digi-Key/Cree
Series: LDP100
Power (Watts): 96W
Size / Dimension: 8.23" L x 2.68" W x 1.58" H (209.0mm x 68.0mm x 40.0mm)
Voltage - Output: 22.8 ~ 25.2 V