LE45ABD-TR
Low Dropout (LDO) Regulators 4.5V 100mA Positive
product image
LE45ABD-TR Picture
SeekIC No. : 00528969 Detail
LE45ABD-TR: Low Dropout (LDO) Regulators 4.5V 100mA Positive
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LE45ABD-TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Input Voltage MAX : 18 V Output Voltage : 4.5 V
Dropout Voltage (Max) : 0.4 V at 100 mA Output Current : 0.1 A
Load Regulation : 15 mV Number of Outputs : 1
Output Type : Fixed Maximum Operating Temperature : + 125 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SO
Description
Number of Outputs : 1
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Mounting Style : SMD/SMT
Output Type : Fixed
Load Regulation : 15 mV
Output Voltage : 4.5 V
Input Voltage MAX : 18 V
Output Current : 0.1 A
Package / Case : SO
Dropout Voltage (Max) : 0.4 V at 100 mA