LED75W-027-C2800-D
LED DRIVER 75W 2800MA DIMMABLE
product image
LED75W-027-C2800-D Picture
SeekIC No. : 003817174 Detail
LED75W-027-C2800-D: LED DRIVER 75W 2800MA DIMMABLE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LED75W-027-C2800-D
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LED-75W Manufacturer: Thomas Research Products
Type: Constant Current Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1 Package / Case : SOT-361-1
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 305VAC
Voltage - Output: 9 ~ 27 V Current - Output (Max): 2.8A
Power (Watts): 75W Voltage - Isolation: -
Dimming: Analog Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C Efficiency: 88%
Termination Style: Wire Leads
Description
Type: Constant Current
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: -
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Manufacturer: Thomas Research Products
Voltage - Input (Max): 305VAC
Features: OCP, OVP, SCP
Dimming: Analog
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Efficiency: 88%
Power (Watts): 75W
Current - Output (Max): 2.8A
Size / Dimension: 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Voltage - Output: 9 ~ 27 V