LES20A24-1V8E
DC/DC Converters 24VDC 1.8V 20A 0.34H 0.188 Pin L in
product image
LES20A24-1V8E Picture
SeekIC No. : 002752785 Detail
LES20A24-1V8E: DC/DC Converters 24VDC 1.8V 20A 0.34H 0.188 Pin L in
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LES20A24-1V8E
Quick Details
Output Power : 100 W Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Input Voltage (nominal) : 24 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V Output Current (Channel 1) : 20 A
Package / Case Size : 2.3 in x 0.9 in x 0.34 in
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 20 A
Output Power : 100 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V