LF1206A302R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays IMP 3K Ohms 100mA DCR 1.05 Ohms
product image
LF1206A302R-10 Picture
SeekIC No. : 001109364 Detail
LF1206A302R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays IMP 3K Ohms 100mA DCR 1.05 Ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LF1206A302R-10
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 1.05 Ohms Maximum DC Current : 100 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.05 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 100 mAmps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Maximum DC Resistance : 1.05 Ohms
Impedance : 1.05 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLF1206A302R-10
VendorSteward (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating100mA
Frequency100MHz
Impedance915 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)1.050 Ohm Max