LGA10C-00SADJJ
DC/DC Converters 50W 0.59-5.1 @ 10A 16.26x16.26x3.27mm
product image
LGA10C-00SADJJ Picture
SeekIC No. : 002714731 Detail
LGA10C-00SADJJ: DC/DC Converters 50W 0.59-5.1 @ 10A 16.26x16.26x3.27mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGA10C-00SADJJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power : 50 W Input Voltage Range : 3 V to 14 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 0.59 V to 5.1 V
Output Current (Channel 1) : 10 A Package / Case Size : 16.26 mm x 16.26 mm x 3.27 mm
Description
Product :
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Power : 50 W
Output Current (Channel 1) : 10 A
Output Voltage (Channel 1) : 0.59 V to 5.1 V
Package / Case Size : 16.26 mm x 16.26 mm x 3.27 mm
Input Voltage Range : 3 V to 14 V