LGA20C-01SADJJ
DC/DC Converters 100W 0.59-5.1 @ 20A 16.26x16.26x3.27mm
product image
LGA20C-01SADJJ Picture
SeekIC No. : 002715176 Detail
LGA20C-01SADJJ: DC/DC Converters 100W 0.59-5.1 @ 20A 16.26x16.26x3.27mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGA20C-01SADJJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power : 102 W Input Voltage Range : 4.5 V to 13.8 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 0.59 V to 5.1 V
Output Current (Channel 1) : 20 A Package / Case Size : 16.26 mm x 16.26 mm x 5.33 mm
Description
Product :
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Current (Channel 1) : 20 A
Output Voltage (Channel 1) : 0.59 V to 5.1 V
Input Voltage Range : 4.5 V to 13.8 V
Output Power : 102 W
Package / Case Size : 16.26 mm x 16.26 mm x 5.33 mm