LGU2A122MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 1200uF 0.2 22x40 105c
product image
LGU2A122MELZ Picture
SeekIC No. : 00765033 Detail
LGU2A122MELZ: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 1200uF 0.2 22x40 105c
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGU2A122MELZ
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 1200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Series : GU Diameter : 22 mm (0.87 in)
Length : 40 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Length : 40 mm
Capacitance : 1200 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Diameter : 22 mm (0.87 in)