LLL31MR71E474MA01L: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0612 0.47uF 25volts X7R 20%
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.47uF 10Volts X7R 20%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.68uF 10Volts X7R 20%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.1uF 16V XRL
| Capacitance : | 0.47 uF | Tolerance : | 20 % |
| Voltage Rating : | 25 Volts | Temperature Coefficient / Code : | X7R |
| Case Code - in : | 0612 (Reversed) | Case Code - mm : | 1632 (Reversed) |
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C | Product : | Reversed Geometry Low ESL Type |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | LLL31MR71E474MA01L |
| Vendor | Murata Electronics North America (VA) |
| Category | Capacitors |
| Capacitance | 0.47F |
| Voltage - Rated | 25V |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 0612 (1632 metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Packaging | Digi-Reel? |
| Features | Low ESL |
| Lead Spacing | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |