LLM219R71C154MA01L
CAP CER 0.15UF 16V 20% X7R 0805
product image
LLM219R71C154MA01L Picture
SeekIC No. : 002946662 Detail
LLM219R71C154MA01L: CAP CER 0.15UF 16V 20% X7R 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LLM219R71C154MA01L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LLM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 0.15µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 16V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.033" (0.85mm)
Lead Spacing: - Features: Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance: 0.15µF
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.033" (0.85mm)
Features: Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: LLM
Parameters:
Technical/Catalog InformationLLM219R71C154MA01L
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.15F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
Lead Spacing-