LLM219R71E103MA01L
CAP CER 10000PF 25V 20% X7R 0805
product image
LLM219R71E103MA01L Picture
SeekIC No. : 002946665 Detail
LLM219R71E103MA01L: CAP CER 10000PF 25V 20% X7R 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LLM219R71E103MA01L
Capacitance: 10000pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.033" (0.85mm)
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 10000pF
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.033" (0.85mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLLM219R71E103MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%
Lead Spacing-