LLM31MR70J475MA01L
CAP CER 4.7UF 6.3V 20% X7R 1206
product image
LLM31MR70J475MA01L Picture
SeekIC No. : 002949060 Detail
LLM31MR70J475MA01L: CAP CER 4.7UF 6.3V 20% X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LLM31MR70J475MA01L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LLM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 4.7µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 6.3V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Lead Spacing: - Features: Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 6.3V
Tolerance: ±20%
Capacitance: 4.7µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Applications: Bypass, Decoupling
Features: Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: LLM
Parameters:
Technical/Catalog InformationLLM31MR70J475MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
Lead Spacing-