LLM31MR71C474MA01L
CAP CER 0.47UF 16V 20% X7R 1206
product image
LLM31MR71C474MA01L Picture
SeekIC No. : 002946640 Detail
LLM31MR71C474MA01L: CAP CER 0.47UF 16V 20% X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LLM31MR71C474MA01L
Capacitance: 0.47µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 16V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Capacitance: 0.47µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLLM31MR71C474MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.47F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%
Lead Spacing-