LM3711XKMM-463/NOPB
IC MPU SUPERVISOR 4.63V 10MSOP
product image
LM3711XKMM-463/NOPB Picture
SeekIC No. : 003569960 Detail
LM3711XKMM-463/NOPB: IC MPU SUPERVISOR 4.63V 10MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LM3711XKMM-463/NOPB
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: National Semiconductor
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1 Output: Push-Pull, Totem Pole
Reset: Active High Reset Timeout: 20 ms Minimum
Voltage - Threshold: 4.63V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 10-MSOP
Description
Series: -
Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Push-Pull, Totem Pole
Reset: Active High
Voltage - Threshold: 4.63V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Reset Timeout: 20 ms Minimum
Manufacturer: National Semiconductor
Parameters:
Technical/Catalog InformationLM3711XKMM-463/NOPB
VendorNational Semiconductor (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Package / Case10-MSOP, Micro10?, 10-uMAX, 10-uSOP
PackagingCut Tape (CT)
Number of Voltages Monitored1
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.63V