LM80C031
DescriptionThe LM80C031 is designed as one kind of color STN-LCD module with some features:(1)20 cm [7.7 ] VGA format;(2)built-in CCFT backlight;(3)thin structure (8.0 mm) & lightweight (240 g). Specifications of the LM80C031 can be summarized as:(1)display size:20cm [7.7 ];(2)dot format (HxV...
product image
LM80C031 Picture
SeekIC No. : 004396211 Detail
LM80C031: DescriptionThe LM80C031 is designed as one kind of color STN-LCD module with some features:(1)20 cm [7.7 ] VGA format;(2)built-in CCFT backlight;(3)thin structure (8.0 mm) & lightweight (240 g)....
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LM80C031
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
The LM80C031 is designed as one kind of color STN-LCD module with some features:(1)20 cm [7.7"] VGA format;(2)built-in CCFT backlight;(3)thin structure (8.0 mm) & lightweight (240 g).
Specifications of the LM80C031 can be summarized as:(1)display size:20cm [7.7"];(2)dot format (HxV):640 x RGB x 480 dot;(3)dot pitch (HxV):0.082 x 0.246 mm;(4)active area (HxV):157.4 x 118.0 mm;(5)panel type:1;(6)panel mode:transmissive;(7)contrast ratio:50:1;(8)response time:350 ms;(9)brightness:120 cd/m2;(10)backlight type:1CCFT(E);(11)duty ratio:1/240;(12)logic voltage:3.3 V;(13)power consumption:2 290 mW;(14)outline dimensions (WxHxD):197.0 x 142.5 x 8 mm;(15)weight:240 g;(16)operating temperature:0 to +50°C;(17)storage temperature:-25 to +60°C.