LNK2G123MSEJ
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400volts 12000uF Screw Terminal
product image
LNK2G123MSEJ Picture
SeekIC No. : 00744001 Detail
LNK2G123MSEJ: Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400volts 12000uF Screw Terminal
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LNK2G123MSEJ
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Capacitance : 0.012 Farad Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts Series : LNK
Diameter : 90 mm Length : 155 mm
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts
Diameter : 90 mm
Capacitance : 0.012 Farad
Length : 155 mm