LNK2W682MSEJ
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450volts 6800uF Screw Terminal
product image
LNK2W682MSEJ Picture
SeekIC No. : 00747086 Detail
LNK2W682MSEJ: Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450volts 6800uF Screw Terminal
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LNK2W682MSEJ
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Capacitance : 6800 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts Series : LNK
Diameter : 90 mm Length : 125 mm
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts
Capacitance : 6800 uF
Diameter : 90 mm
Length : 125 mm
Series : LNK
Parameters:
Technical/Catalog InformationLNK2W682MSEJ
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance6800F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-25°C ~ 85°C
Size / Dimension3.543" Dia x 4.921" H (90.00mm x 125.00mm)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating450V