LP2975IMMX-3.3
IC REG CTRLR SGL 3.3V 8MSOP
product image
LP2975IMMX-3.3 Picture
SeekIC No. : 003595967 Detail
LP2975IMMX-3.3: IC REG CTRLR SGL 3.3V 8MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LP2975IMMX-3.3
Type: Positive Fixed Data Rate : 1.5 Gbps
Number of Outputs: 1 Voltage - Output: 3.3V
Current - Supply: 180µA Voltage - Input: 1.8 V ~ 24 V
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Type: Positive Fixed
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Voltage - Output: 3.3V
Manufacturer: National Semiconductor
Current - Supply: 180µA
Voltage - Input: 1.8 V ~ 24 V
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLP2975IMMX-3.3
VendorNational Semiconductor
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
PackagingTape & Reel (TR)
TypePositive Fixed
Number of Outputs1
Voltage - Output3.3V
Voltage - Input1.8 ~ 24 V