LPC4045A331K
Power Inductors 330uH 10%
product image
LPC4045A331K Picture
SeekIC No. : 001182209 Detail
LPC4045A331K: Power Inductors 330uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPC4045A331K
Mfg:
KOA Speer
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 330 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 0.15 Amp Maximum DC Resistance : 4.27 Ohms
Self Resonant Frequency : 3 MHz Q Minimum : 40
Dimensions : 4.5 mm W x 4 mm L x 4.3 mm H Shielding : Unshielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 4045
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 330 uH
Shielding : Unshielded
Q Minimum : 40
Self Resonant Frequency : 3 MHz
Maximum DC Current : 0.15 Amp
Package / Case : 4045
Dimensions : 4.5 mm W x 4 mm L x 4.3 mm H
Maximum DC Resistance : 4.27 Ohms