LPC4045ATED100K
Power Inductors 10uH 10%
product image
LPC4045ATED100K Picture
SeekIC No. : 001181826 Detail
LPC4045ATED100K: Power Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPC4045ATED100K
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 12 Amps Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 23.5 MHz
Dimensions : 3.500 mm W x 4.300 mm L x 1.000 mm H Shielding : Unshielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 4045
Description
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Shielding : Unshielded
Inductance : 10 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Maximum DC Current : 12 Amps
Dimensions : 3.500 mm W x 4.300 mm L x 1.000 mm H
Package / Case : 4045
Self Resonant Frequency : 23.5 MHz