LPC-20-350
LED Power Supplies 16.8W 48V 350mA
product image
LPC-20-350 Picture
SeekIC No. : 0077052 Detail
LPC-20-350: LED Power Supplies 16.8W 48V 350mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPC-20-350
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operation Mode : Constant Current (CC) Output Power Rating : 6 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 9 VDC to 48 VDC Output Current (Channel 1) : 350 mA
Mounting Style : Chassis Dimensions : 118 mm L x 35 mm W
Commercial/Medical : Commercial
Description
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Operation Mode : Constant Current (CC)
Output Current (Channel 1) : 350 mA
Output Power Rating : 6 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Dimensions : 118 mm L x 35 mm W
Output Voltage (Channel 1) : 9 VDC to 48 VDC