LQ035Q7DB03
LCD TFT 3.5" 240X320 QVGA
product image
LQ035Q7DB03 Picture
SeekIC No. : 003611286 Detail
LQ035Q7DB03: LCD TFT 3.5" 240X320 QVGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ035Q7DB03
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Sharp Microelectronics
Display Type: LCD - Color Display Mode: *
Viewing Area: 71.52mm L x 53.64mm W Supply Current : 0.025 A
Backlight: - Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA)
Description
Series: -
Interface: -
Backlight: -
Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA)
Display Type: LCD - Color
Manufacturer: Sharp Microelectronics
Viewing Area: 71.52mm L x 53.64mm W
Display Mode: *
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQ035Q7DB03
VendorSharp Microelectronics
CategoryOptoelectronics
Display TypeLCD - Color
Display Mode*
Backlight-
Dot Size-