LQ036Q1DA01
TFT Displays & Accessories 3.6" TFT QVGA Landscape 320x240
product image
LQ036Q1DA01 Picture
SeekIC No. : 0011818 Detail
LQ036Q1DA01: TFT Displays & Accessories 3.6" TFT QVGA Landscape 320x240
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ036Q1DA01
Mfg:
Sharp Microelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Displays Diagonal : 3.6 in
Module Size (W x H x T) : 82.8 mm x 69.7 mm x 3.3 mm Attached Touch Screen : No
Backlighting : White Normally White Packaging : Bulk
Description
Interface :
Product : Displays
Attached Touch Screen : No
Packaging : Bulk
Backlighting : White Normally White
Diagonal : 3.6 in
Module Size (W x H x T) : 82.8 mm x 69.7 mm x 3.3 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQ036Q1DA01
VendorSharp Microelectronics
CategoryOptoelectronics
Display TypeLCD - Color
Display Mode*
Backlight-
Dot Size-
Viewing Area72.50mm L x 54.40mm W