LQ038Q5DR01
TFT Displays & Accessories 3.8" 6 Bit Dig.Input 320X240
product image
LQ038Q5DR01 Picture
SeekIC No. : 0011603 Detail
LQ038Q5DR01: TFT Displays & Accessories 3.8" 6 Bit Dig.Input 320X240
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ038Q5DR01
Mfg:
Sharp Microelectronics
  • Qty
  • 0~38
Quick Details
Diagonal : 3.8 in Module Size (W x H x T) : 117.5 mm x 69.45 mm x 13.45 mm
Backlighting : White
Description
Product :
Attached Touch Screen :
Packaging :
Interface :
Backlighting : White
Diagonal : 3.8 in
Module Size (W x H x T) : 117.5 mm x 69.45 mm x 13.45 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQ038Q5DR01
VendorSharp Microelectronics
CategoryOptoelectronics
Display TypeLCD - Color
Display Mode*
Backlight-
Dot Size-
Viewing Area78.72mm L x 53.64mm W