LQ038Q7DB03
LCD TFT 3.8" 240X320 QVGA
product image
LQ038Q7DB03 Picture
SeekIC No. : 003611303 Detail
LQ038Q7DB03: LCD TFT 3.8" 240X320 QVGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ038Q7DB03
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Sharp Microelectronics
Display Type: TFT - Color LCD Display Mode: *
Supply Current : 0.025 A Viewing Area: 76.80mm L x 57.60mm W
Backlight: - Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA)
Description
Series: -
Interface: -
Backlight: -
Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA)
Viewing Area: 76.80mm L x 57.60mm W
Display Type: TFT - Color LCD
Manufacturer: Sharp Microelectronics
Display Mode: *
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQ038Q7DB03
VendorSharp Microelectronics
CategoryOptoelectronics
Display TypeTFT - Color LCD
Display Mode*
Backlight-
Dot Size-
Dot Pixels320 x 240 (QVGA)
Dot Pitch0.24mm x 0.24mm