LQ084V1DG21
TFT Displays & Accessories 8.4" 1 x CCFT VGA
product image
LQ084V1DG21 Picture
SeekIC No. : 0011771 Detail
LQ084V1DG21: TFT Displays & Accessories 8.4" 1 x CCFT VGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ084V1DG21
Mfg:
Sharp Microelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Diagonal : 8.4 in Module Size (W x H x T) : 216 mm x 152.4 mm x 12 mm
Backlighting : White
Description
Product :
Attached Touch Screen :
Packaging :
Interface :
Diagonal : 8.4 in
Backlighting : White
Module Size (W x H x T) : 216 mm x 152.4 mm x 12 mm
Features:
· 21 cm [8.4"] VGA format
· Low power consumption (5.42 W)