LQ104V1DG51
TFT Displays & Accessories 10.4" TFT-(2 x CCFT) VGA 350 Nits
product image
LQ104V1DG51 Picture
SeekIC No. : 0011825 Detail
LQ104V1DG51: TFT Displays & Accessories 10.4" TFT-(2 x CCFT) VGA 350 Nits
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ104V1DG51
Mfg:
Sharp Microelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Displays Diagonal : 10.4 in
Module Size (W x H x T) : 246.5 mm x 179.4 mm x 15.5 mm Backlighting : White Normally White
Packaging : Bulk
Description
Attached Touch Screen :
Interface :
Product : Displays
Packaging : Bulk
Diagonal : 10.4 in
Backlighting : White Normally White
Module Size (W x H x T) : 246.5 mm x 179.4 mm x 15.5 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQ104V1DG51
VendorSharp Microelectronics
CategoryOptoelectronics
Display TypeLCD - Color
Display Mode*
Backlight-
Dot Size-
Viewing Area211.20mm L x 158.40mm W