LQ150X1LGB1
TFT Displays & Accessories 15.0" (1024X768) XGA high bright
product image
LQ150X1LGB1 Picture
SeekIC No. : 0011821 Detail
LQ150X1LGB1: TFT Displays & Accessories 15.0" (1024X768) XGA high bright
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQ150X1LGB1
Mfg:
Sharp Microelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Displays Diagonal : 15 in
Module Size (W x H x T) : 331.6 mm x 254.76 mm x 12.5 mm Attached Touch Screen : No
Backlighting : White Normally White Packaging : Bulk
Description
Interface :
Product : Displays
Attached Touch Screen : No
Packaging : Bulk
Backlighting : White Normally White
Diagonal : 15 in
Module Size (W x H x T) : 331.6 mm x 254.76 mm x 12.5 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQ150X1LGB1
VendorSharp Microelectronics
CategoryOptoelectronics
Display TypeLCD - Color
Display Mode*
Backlight-
Dot Size-
Viewing Area304.10mm L x 228.10mm W