LQG15HH12NJ02D
RF Inductors 0402 12nH +/-5% 100MHz 0.28ohm
product image
LQG15HH12NJ02D Picture
SeekIC No. : 001211733 Detail
LQG15HH12NJ02D: RF Inductors 0402 12nH +/-5% 100MHz 0.28ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HH12NJ02D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 12 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Self Resonant Frequency : 3000 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 12 nH
Self Resonant Frequency : 3000 MHz