LQG15HN10NJ02D
RF Inductors 10 NH 5%
product image
LQG15HN10NJ02D Picture
SeekIC No. : 001210240 Detail
LQG15HN10NJ02D: RF Inductors 10 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN10NJ02D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Self Resonant Frequency : 3200 MHz Q Minimum : 8
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Inductance : 10 nH
Self Resonant Frequency : 3200 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN10NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.2GHz
DC Resistance (DCR)350.0 mOhm Max