LQG15HN12NJ02D
RF Inductors 12 NH 5%
product image
LQG15HN12NJ02D Picture
SeekIC No. : 001210827 Detail
LQG15HN12NJ02D: RF Inductors 12 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN12NJ02D
Quick Details
Inductance : 12 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.41 Ohms
Self Resonant Frequency : 2800 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 12 nH
Self Resonant Frequency : 2800 MHz
Maximum DC Resistance : 0.41 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN12NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance12nH
Tolerance±5%
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq2.8GHz
DC Resistance (DCR)410.0 mOhm Max