LQG15HN1N6S02D
RF Inductors 0402 1.6nH +/-0.3nH Chip Inductor
product image
LQG15HN1N6S02D Picture
SeekIC No. : 001211973 Detail
LQG15HN1N6S02D: RF Inductors 0402 1.6nH +/-0.3nH Chip Inductor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN1N6S02D
Quick Details
Inductance : 1.6 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 1.6 nH
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms