LQG15HN33NJ02D
RF Inductors 33 NH 5%
product image
LQG15HN33NJ02D Picture
SeekIC No. : 001211876 Detail
LQG15HN33NJ02D: RF Inductors 33 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN33NJ02D
Quick Details
Inductance : 33 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.67 Ohms
Self Resonant Frequency : 1500 MHz Q Minimum : 8
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 200 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.67 Ohms
Self Resonant Frequency : 1500 MHz
Inductance : 33 nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN33NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33nH
Tolerance±5%
Type-
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.5GHz
DC Resistance (DCR)670.0 mOhm Max