LQG15HN3N9S02D
RF Inductors 0402 3.9nH
product image
LQG15HN3N9S02D Picture
SeekIC No. : 001210410 Detail
LQG15HN3N9S02D: RF Inductors 0402 3.9nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN3N9S02D
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.19 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 3.9 nH
Maximum DC Resistance : 0.19 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN3N9S02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)190.0 mOhm Max