LQG15HN4N7S02D
RF Inductors 4.7 NH +-.3NH
product image
LQG15HN4N7S02D Picture
SeekIC No. : 001211096 Detail
LQG15HN4N7S02D: RF Inductors 4.7 NH +-.3NH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN4N7S02D
Quick Details
Inductance : 4.7 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 4.7 nH
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN4N7S02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)230.0 mOhm Max