LQG15HN56NJ02D
RF Inductors .56 NH 5%
product image
LQG15HN56NJ02D Picture
SeekIC No. : 001210126 Detail
LQG15HN56NJ02D: RF Inductors .56 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN56NJ02D
Quick Details
Inductance : 56 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 800 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 56 nH
Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 800 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN56NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance56nH
Tolerance±5%
Type-
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq800MHz
DC Resistance (DCR)1.200 Ohm Max