LQG15HN8N2J02D
RF Inductors 8.2 NH 5%
product image
LQG15HN8N2J02D Picture
SeekIC No. : 001211280 Detail
LQG15HN8N2J02D: RF Inductors 8.2 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN8N2J02D
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.33 Ohms
Self Resonant Frequency : 3600 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Inductance : 8.2 nH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.33 Ohms
Self Resonant Frequency : 3600 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN8N2J02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.6GHz
DC Resistance (DCR)330.0 mOhm Max