LQG15HS10NJ02D
RF Inductors 10nH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HS10NJ02D Picture
SeekIC No. : 001211608 Detail
LQG15HS10NJ02D: RF Inductors 10nH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS10NJ02D
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.26 Ohms
Self Resonant Frequency : 3400 MHz Q Minimum : 8
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Resistance : 0.26 Ohms
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 10 nH
Self Resonant Frequency : 3400 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS10NJ02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.4GHz
DC Resistance (DCR)260.0 mOhm Max