LQG15HS15NJ02D
RF Inductors 15nH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HS15NJ02D Picture
SeekIC No. : 001210304 Detail
LQG15HS15NJ02D: RF Inductors 15nH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS15NJ02D
Quick Details
Inductance : 15 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz
Inductance : 15 nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS15NJ02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq2.5GHz
DC Resistance (DCR)320.0 mOhm Max