LQG15HS22NJ02D
RF Inductors 22nH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HS22NJ02D Picture
SeekIC No. : 001209940 Detail
LQG15HS22NJ02D: RF Inductors 22nH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS22NJ02D
Quick Details
Inductance : 22 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.42 Ohms
Self Resonant Frequency : 1900 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 22 nH
Maximum DC Resistance : 0.42 Ohms
Self Resonant Frequency : 1900 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS22NJ02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±5%
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.9GHz
DC Resistance (DCR)420.0 mOhm Max