LQG15HS2N2S02D
RF Inductors 2.2nH +/-0.3 Hi-Freq
product image
LQG15HS2N2S02D Picture
SeekIC No. : 001209654 Detail
LQG15HS2N2S02D: RF Inductors 2.2nH +/-0.3 Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS2N2S02D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 2.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 8
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 2.2 nH
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS2N2S02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.3nH
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)120.0 mOhm Max