LQG15HS2N7S02D
RF Inductors 2.7nH +/-0.3 Hi-Freq
product image
LQG15HS2N7S02D Picture
SeekIC No. : 001210377 Detail
LQG15HS2N7S02D: RF Inductors 2.7nH +/-0.3 Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS2N7S02D
Quick Details
Inductance : 2.7 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 2.7 nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS2N7S02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max