LQG15HS47NJ02D
RF Inductors 47nH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HS47NJ02D Picture
SeekIC No. : 001209963 Detail
LQG15HS47NJ02D: RF Inductors 47nH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS47NJ02D
Quick Details
Inductance : 47 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.72 Ohms
Self Resonant Frequency : 1000 Mhz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 200 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.72 Ohms
Inductance : 47 nH
Self Resonant Frequency : 1000 Mhz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS47NJ02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1GHz
DC Resistance (DCR)720.0 mOhm Max