LQG15HS6N2S02D
RF Inductors 6.2nH +/-0.3 Hi-Freq
product image
LQG15HS6N2S02D Picture
SeekIC No. : 001208971 Detail
LQG15HS6N2S02D: RF Inductors 6.2nH +/-0.3 Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS6N2S02D
Quick Details
Inductance : 6.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.22 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.22 Ohms
Inductance : 6.2 nH
Self Resonant Frequency : 4500 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS6N2S02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.2nH
Tolerance±0.3nH
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq4.5GHz
DC Resistance (DCR)220.0 mOhm Max