LQG15HS6N8J02D
RF Inductors 6.8nH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HS6N8J02D Picture
SeekIC No. : 001209014 Detail
LQG15HS6N8J02D: RF Inductors 6.8nH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS6N8J02D
Quick Details
Inductance : 6.8 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 6.8 nH
Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS6N8J02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq4.5GHz
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max