LQG15HS7N5J02D
RF Inductors 7.5 NH 5%
product image
LQG15HS7N5J02D Picture
SeekIC No. : 001210448 Detail
LQG15HS7N5J02D: RF Inductors 7.5 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS7N5J02D
Quick Details
Inductance : 7.5 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Self Resonant Frequency : 4200 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 7.5 nH
Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Self Resonant Frequency : 4200 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS7N5J02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance7.5nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq4.2GHz
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max